Pomohli nám...


  Tetra Pak Česká republika, s.r.o.


PSA Peugeot Citroën Slovakia


Euroben, s.r.o.

Kde ste nás mohli vidieť ...

 

2017

Apríl 2017 Jarné stretnutie na Duchonke

2016

Október 2016 Jesenné stretnutie v Hoteli Spojár v Žiarskej Doline

Júl 2016 Majstrovstvá vo výkone vodiacich psov vo Zvolene

Máj 2016 Predvádzanie vodiacich a asistenčných psov na DogDays 2016

Apríl 2016 Jarné stretnutie na Duchonke

2015

Október 2015 Jesenné stretnutie v Žiarskej doline pri Liptovskom Mikuláši

Júl 2015 Majstrovstvá vo výkone vodiacich psov v Banskej Bystrici

Apríl 2015 Jarné stretnutie v Hlbokom, Bojnice

2014

Október 2014 Jesenné stretnutie v Penzióne Horec v Liptovskom Jáne

Júl 2014 Majstrovstvá vo výkone vodiacich psov v Banskej Bystrici

Apríl 2014 Jarné stretnutie v Žiarskej doline pri Liptovskom Mikuláši

2013

október 2013 Jesenné stretnutie v Liptovskom Jáne

II. ročník podujatia (nielen)pre zdravotne postihnutých "Podajme si ruky" 21.09.2011 v Brezne

druhýkrát sme mali možnosť predviesť prácu a výcvik vodiacich a asistestenčných psov na námestí v Brezne

 


 

 

Dámsky Lions club LEA organizoval Charitatívne stretnutie golfistov i negolfistov dňa 11.06.2011      na ihrisku Golf and Country Club Hron Sliač .
Výťažok bude venovaný OZ Pes človeku na výcvik vodiacich a asistenčných psov, za čo zúčastneným úprimne ďakujeme.

 

 


Víkendové stretnutie v Hrabove

6.-8. mája sme opäť strávili spoločne jeden víkend v Hrabove v Ružomberku. Po iné roky je jarné stretnutie organizované trocha skôr, ale o to s väčšou nedočkavosťou a radosťou sme všetci pricestovali. Prišli držitelia vodiacich aj asistenčných psov, čakatelia na psov, rodinní príslušníci, priatelia z blízka i z ďaleka.

Počasie nám prialo, mohli sme tráviť veľa času von uprostred krásnej prírody. V piatok to bolo samé vítanie a híkanie, kto sa ako , koľko pribral alebo schudol a zďaleka sa to netýkalo len ľudí, ale samozrejme aj našich štvornohých pomocníkov. Niektoré psy nás opustili, nejaká psia mládež pribudla. Naši inak pracovní psíci boli dosýtosti vyhladkaní, vybehaní, vyšantení. Samozrejme popri tom všetkom  aj pracovali tak, ako po iné dni. Veď ako inak by sa ich nevidiaci resp. slabozrakí majitelia dostali do hotelových izieb, do jedálne alebo vonku na prechádzku. Vodiace psy vodili, asistenčné psy pomáhali v tom, na čo boli vycvičené a čo ich páni potrebovali. V sobotu doobeda sme precvičovali poslušnosť a vodenie, konzultovali s cvičiteľmi. Poobede sme schôdzovali, diskutovali a večer sme sa zabávali, súťažili, tancovali. V nedeľu po raňajkách sme salen balili, lúčili. Verím, že vo väčšine v nás ostali po víkende príjemné pocity a ostáva nám tešiť sa na ďalšiu akciu, ktorá bude v lete - majstrovstvá.
 

 


Víkendové stretnutie v Hrabove

15.-17.10.2010 sme sa boli opäť nadýchať čerstvého vzduchu v Hrabove počas víkendového sústredenia. Poňali sme to športovo a celé sobotňajšie predpoludnie sme trápili svoje telo i ducha, overovali si svoju súhru so psom a priestorovú predstavivosť na štyroch stanovištiach - hod na terč so šípkami, hod tenisovou loptičkou do vedra, prekážková dráha pre psovoda aj psa, špekačková vytrvalosť. Nevidiaci všetko absolvovali s pomocou asistentov a za zvukového navádzania, vidiaci s nepriehľadnými okuliarmi. Po krátkom oddychu sme riešili veci vážnejšie a večer pokračovali vyhodnotením súťaží, tombolou a posedením. Psy sa mohli dosýtosti vyšantiť a riadne ponaťahovať svoje telo. V nedeľu sme sa znova porozchádzali do svojich domovov v rôznych kútoch Slovenska a psíci sa opäť začali sústrediť na svoju prácu.

hrabovo2.JPG stevo_a.JPG stevo2_a.JPG
tara_a.JPG Janka2.JPG  
 

Podajme si ruky

Cieľom podujatia s názvom „Podajme si ruky“, ktoré sa konalo 22.septembra 2010 na Námestí gen. M.R.Štefánika v Brezne, a ktorého sme sa radi zúčastnili, je integrovať zdravotne postihnutých a zapojiť ich do života mesta, zlepšiť informovanosť zdravotne postihnutých, ich príbuzných a širokej verejnosti, aby sa oboznámili s inštitúciami a organizáciami, ktoré sa problematikou handicapovaných ľudí zaoberajú.Akciu organizovalo mesto Brezno, pod záštitou primátora mesta Ing. Jaroslava Demiana a za podpory Banskobystrického samosprávneho kraja.

DSCN4139b.jpg DSCN4146b.jpg DSCN4150b.jpg DSCN4131b.jpg

Majstrovstvá vo výkone vodiacich psov

tradične sa druhý júlový týždeň konalo sústredenie pre majiteľov vodiacich a asistenčných psov, po prvýkrát v Ružomberku. Účastníci boli ubytovaní v hoteli v krásnom prostredí v Hrabove. Počasie nám prialo, i keď štvornohým pomocníkom by určite ulahodilo, keby teplomer ukazoval trocha menej. Na druhej strane mali možnosť kedykoľvek schladiť svoje kožúšky v blízkom jazere. Svoje nadšenie nespútane prejavili i pri spoločnom kúpeli v Liptovskej Mare, počas výletu na plavbu loďou.

Predpoludním si mali držitelia vodiacich psov možnosť precvičiť prácu so svojim psom pod dozorom profesionálnych cvičiteľov a prekonzultovať prípadné problémy. Pozitívny ohlas vyvolala aj beseda s výcvikárom pánom Jurajom Ferkom z výcvikovej školy Doggie. Postupne sa ľudia rozhovorili a pospomínali si na množstvo zaujímavých zážitkov so svojimi vernými pomocníkmi. Stretli sa tu plemená ako : zlaté retrievre, labradorské retriere a krížence týchto dvoch rás, nemecký ovčiak, kráľovské pudle (jeden v úlohe asistenčného psíka), beauceron a veľký čierny bradáč tiež v úlohe asistenčného psa. Raritou bola hneď v prvý deň sústredenia uskutočnená skúška vodiaceho psa. Treba dodať, že mladý čierny labrador Jimmy ju zvládol výborne a hneď sa aj začali zocvičovať so svojim novým majiteľom. Ten o svojho predchádzajúceho psíka prišiel kvôli zdravotným problémom prichádzajúcim s vekom. A najväčším prekvapením bolo, keď sa táto dvojica na majstrovstvách objavila na druhom mieste a ukázali tak, že počas sústredenia vôbec nezaháľali! Úžasný výkon. Samotné majstrovstvá sa začali v sobotu ráno na Námestí Slobody. Ako po minulé roky, aj tentokrát sa zúčastnili aj nevidiaci z Čiech, ktorých sme medzi nami veľmi radi privítali. Trocha nemilým prekvapením bolo, že nám na plánovanej trase pre súťažiacich začali rozoberať dlaždice. Ale po malej úprave trasy a pri tolerancii robotníkov sa aj to dalo zvládnuť. Trasa mala dva úseky s dvoma rôznymi rozhodcami, zvlášť sa hodnotili cviky poslušnosti ako sadni, ľahni, vstaň, obraty, aport, privolanie a odloženie. Vďaka za obetavosť a výdrž v tomto horúcom dni patrí rozhodcom Milanovi Dvořákovi a Ide z Brnenskej Školy pro výcvik vodícich psů a pani Andrejke Adamčiakovej z Ružomberka. Všetci nevidiaci mali nasadené nepriehľadné okuliare, aby neboli zvýhodnení , ktorí majú nejaké zvyšky zraku. Hodnotila sa ich samostatná práca s vodiacim psom, ich súhra a schopnosť absolvovať neznámu trasu. Chlpáči sa museli riadne sústrediť a pracovať na plný výkon, i keď horúci asfalt a dlažba asi riadne pálili. Vyhľadávali dvere, schody, chodníky, miesto na sedenie, označovali prekážky, obrubníky, diery, vyhýbali sa prekážkam a ukázali všetkým, ako veľmi dokážu svojim pánom, ktorým zrak vypovedal službu, pomôcť. Pomôcť im na ich ceste k samostanosti a nezávislosti. Na záver absolvovala nesúťažne trasu na invalidnom vozíku aj Janka Zekuciová so svojim čiernym pudlom Timmym. Všetci tento deň zvládli úžasne a verím, že satešia na ďalšie majstrovstvá na budúci rok. Že sa opäť všetci stretneme, porozprávame zážitky so psíkmi, poradíme si a niečo nové zažijeme.


Medzinárodné majstrovstvá vo výkone vodiacich psov


Poradie Meno a priezvisko držiteľa VP Meno vodiaceho psa Plemeno Vodenie Poslušnosť Súčet
1 Štefan Belík Elton GRxLR 173,00 59 232,00
2 Milan Melichar Pascal SVVP Jinonice LR 171,50 59,5 231,00
3 Milan Lackovič Dipsy z Lhotecké linie Beauceron 163,50 50,6 214,10

 


Charitatívne golfové stretnutie pod záštitou LC Banská Bystrica LEA na ihrisku GCCH Sliač

6.6.2010 sme mali opäť príležitosť za krásneho počasia predsatviť prácu štvornohých pomocníkov "golfovej verejnosti". Výťažok tejto charitatívnej akcie boldvakrát venovaný nášmu združeniu na krmivo a výdavky na starostlivosť o psy a veríme, že aj tentokrát sa podarilo niečo vyzbierať.

Ďakujeme.

sliac1l2.jpg

 


Žiť spolu so srdcom

22.5.2010 sme sa zúčastnili 1. celoslovenského integrovaného podujatia pre telesne postihnutých a zdravých občanov v Dunajskej Strede. Podujatie organizovala AV Mobilita, s.r.o.-chránená dielňa.
 

DunStreda1.jpg DunStreda2.jpg